Anioły Kultury Gminy Lubin to wyróżnienie przyznawane lokalnym twórcom od 2016 roku. Zgłaszane są zarówno osoby indywidualne jak i grupy artystyczne, działające na rzecz kultury regionu, które wykazują się talentem i pasją  w kategoriach: muzyka, śpiew i taniec, literatura i film, malarstwo i rzeźba, rękodzieło oraz animator kultury.

Laureatów wybiera Rada Artystyczna powołana przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Dotychczas wyłoniono ponad 30 laureatów tej prestiżowej nagrody.

Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy 25 sierpnia o godz. 17.00 podczas finałowej gali Aniołów Kultury Gminy Lubin w ramach Dni Kultury Gminnej w świetlicy wiejskiej w Oborze.

Tegoroczną galę uświetni recital Zbigniewa Zamachowskiego, lubianego przez publiczność i uznanego przez krytykę, polskiego aktora filmowego i teatralnego, wykładowcę, kompozytora – a ostatnio również dziennikarza. Mistrza piosenki aktorskiej, artystę estradowego – jednym słowem człowieka orkiestrę.

Koncert jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych prosimy o telefoniczną rezerwację – tel. 76 844 82 33, 76 845 59 86 lub osobiście w siedzibie OKGL ul. Księcia Ludwika I 3.