Gminne obchody Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego

Wójt Gminy Lubin zaprasza Mieszkańców do udziału w gminnych uroczystościach z okazji przypadającego 15 sierpnia podwójnego święta: Matki Bożej Zielnej oraz Wojska Polskiego. Gospodarzem uroczystości będą – tradycyjnie już – Siedlce i miejscowa parafia p.w. Św. Michała Archanioła.

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, to jedno z najstarszych i najważniejszych uroczystości poświęconych Matce Bożej. Potocznie nazywane jest świętem Matki Bożej Zielnej. W kościołach święci się zioła, warzywa i kwiaty.

Święto Wojska Polskiego zostało ustanowione na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 r., stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Wojsko dowodzone przez Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego powstrzymało ofensywę Armii Czerwonej w Europie.

Gminne uroczystości rozpocznie 15 sierpnia o godz. 10.30 uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, którą celebrować będzie ksiądz proboszcz Tadeusz Żurek. Po Eucharystii złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze przy zbiorowej mogile Żołnierzy Wojska Polskiego, uczestników kampanii wrześniowej.

Zapraszamy do udziału w uroczystości.

(MG)