Jakość powietrza

Gmina Lubin uruchomiła system do pomiaru jakości powietrza atmosferycznego, składający się z sześciu sensorów wraz z wyświetlaczami LED, które zostały zamontowane na budynkach wszystkich placówek oświatowych Gminy Lubin.

Czujniki monitorują stężenie pyłów zawieszonych PM 2.5 i PM 10 (w oparciu o czujniki laserowe) oraz temperaturę, ciśnienie i wilgotność powietrza.

Wiedza o stanie zanieczyszczeń powietrza ma służyć mieszkańcom do podejmowania decyzji o pobycie na zewnątrz budynków osób szczególnie narażonych na działanie smogu (dzieci, osoby starsze, osoby z chorobami układu oddechowego) oraz działań prewencyjnych, zapobiegających spalaniu odpadów w piecach i kotłach c.o.

Wyniki pomiarowe można na bieżąco śledzić na ekranach komputerów (klikając w poniższe kafelki) i smartfonów. Wystarczy zainstalować aplikację Syngeos, która można pobrać ze sklepu Play.

 

POKAŻ NA MAPIE

 

POKAŻ NA MAPIE

 

POKAŻ NA MAPIE

 

POKAŻ NA MAPIE

 

POKAŻ NA MAPIE

 

POKAŻ NA MAPIE

 

Masz podejrzenia, że ktoś w Twojej okolicy pali niedozwolonym opałem lub śmieciami? Skontaktuj się z urzędem gminy lub policją, które mogą przeprowadzić kontrolę podejrzanego paliwa oraz paleniska. Zadzwoń: (76) 84 03 132 Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Informacje urzędowe

Wójt Gminy Lubin

ogłasza III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż  nieruchomości niezabudowanej położonej w obrębie […]
Czytaj więcej…

Zobacz więcej

Nasi partnerzy