Schorowany mężczyzna bezpiecznie trafił do domu

Dobra znajomość rejonu i jego mieszkańców przez dzielnicowego Gminy Lubin, pozwoliła na szybkie ustalenie danych adresowych schorowanego mężczyzny, który nie mógł znaleźć drogi do domu. Dzielnicowy mł. asp. Artur Szczepański, który miał w tym dniu wolne od służby, otrzymał informację od sołtysa jednej z miejscowości na terenie gminy o mężczyźnie, który chodzi od domu do domu i nie pamięta gdzie mieszka.

Sytuacja miała miejsce 11 września br. około godziny 11.00. Dzielnicowy szybko ustalił dane mężczyzny, którym okazał się 71-letni mieszkaniec innej miejscowości. Policjant powiadomił o całej sytuacji oficera dyżurnego, który na miejsce niezwłocznie wysłał patrol prewencji. Funkcjonariusze znaleźli starszego pana siedzącego pod drzewem. Jak ustali mundurowi, mężczyzna dzień wcześniej był w Lubinie. Do domu wracał miejskim autobusem. Jednak pomylił linie i wysiadł w innej miejscowości niż mieszkał. Kompletnie stracił orientację i nie potrafił wrócić do domu. Rodzina zgłosiła zaginięcie.

Policjanci odwieźli 71-latka do jego domu i oddali w ręce rodziny.  Na szczęście mężczyzna czuł się dobrze i nie potrzebował pomocy medycznej.

(KPP w Lubinie)