Aktualności

Zapisy na warsztaty dla seniorów

Wójt Gminy Lubin wspólnie z Radą Seniorów zapraszają mieszkańców z terenu Gminy Lubin w wieku 50+ do wzięcia udziału w warsztatach rękodzielniczych w Zagrodzie Edukacyjnej „OGRÓD FREYA” w Bukownej. Zajęcia zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w warsztatach wyszywania 3D, które przeprowadzi Aleksandra Sieradzka – laureatka Aniołów Kultury Gminy Lubin 2019.

Każdy uczestnik będzie mógł zabrać własnoręcznie przygotowaną pracę. Spotkanie rozpocznie się spacerem po pięknym ogrodzie położonym w uroczej wsi w Bukownej. Ogród to główny bohater tego miejsca. W 2017 roku ”Ogród Freya” otrzymał I nagrodę w konkursie ”Najpiękniejsza Posesja w Gminie Lubin”, właścicielka Anna Rawska opowie o kolekcjonowanych w ogrodzie roślinach. Ogród założony został w 2002 r. Obecnie znajduje się tam staw, plac zabaw, miejsce na ognisko, fontanny i liczne pergole, a przede wszystkim jest pełen niezliczonej ilości kwiatów, ziół, krzewów i drzew.

W tym dniu przy okazji zwiedzania ogrodu uczestnicy zobaczą wystawę pt.: „Pasje”, autorstwa Marii Galuby, Aleksandry Sieradzkiej i Mirosławy Skalskiej także laureatki Aniołów Kultury Gminy Lubin. Dodatkowo uczestnicy zaproszeni zostaną do wysłuchania mini koncertu w wykonaniu Marii Galuby. Spotkanie zakończy się wspólnym grillowaniem.

Chętnych zapraszamy do „Ogrodu Freya” w Bukownej w sobotę 13 lipca 2019 roku. Początek o godzinie 13:00. Uczestnicy ponoszą koszt w wysokości 20 złotych od osoby płatne na miejscu – cena obejmuje poczęstunek przy grillu, napoje chłodzące oraz kawę, herbatę i ciasto. Koszty warsztatów rękodzielniczych pokrywa Gmina Lubin.

Zapisy do dnia 10 lipca 2019 roku pod nr telefonów: Anna Rawska 695 937 403 lub Małgorzata Polniak 76 840 31 79 (Urząd Gminy).

 

 

Śladami legend i historii – wycieczka seniorów

Dzięki wsparciu samorządu, 23 maja seniorzy z terenu Gminy Lubin wzięli udział w wycieczce i zwiedzili miejscowości Pławna Górna i Siedlęcin. To była pierwsza  wycieczka w tym roku, ale seniorzy zapowiadają, że na pewno nie ostatnia.

W Pławnie seniorzy  mieli okazję zobaczyć Zamek Legend Śląskich, gdzie cofnęli się w czasie i doświadczyli opowieści z pogranicza prawdy i baśni. W pracowniach odkrywali tajniki kowalstwa i litografii, aby jeszcze lepiej poczuć klimat dawnych czasów. W Pławnie zwiedzili też wybudowaną z materiałów z odzysku Arkę Noego wypełnioną dziełami sztuki sakralnej, relikwiami i artefaktami z różnych zakątków świata, której autorem jest malarz Dariusz Miliński. Byli także w Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych, które jest stworzone w starym osiemnastowiecznym domostwie rodziny Dietrich. Zobaczyli jak przed wieloma latami żyła rodzina szewców. Znajdują się tam unikatowe pamiątki z Lwowa i Wilna.

Kolejnym punktem w programie wycieczki był Siedlęcin słynący z Wieży Książęcej z XIV wieku, jeden z najważniejszych zabytków średniowiecza w Polsce. Znajdują się  tam wyjątkowe malowidła ścienne z legendą o sir Lancelocie – rycerzu króla Artura. Zwieńczeniem wycieczki była Perła Zachodu, malowniczo usytuowane miejsce tuż nad krawędzią stromego urwiska, będącego jednocześnie linią brzegową jeziora Modre.

Wycieczka trwała wiele godzin, wzięło w niej udział 55 osób, czas umilał uczestnikom swoimi opowieściami Eugeniusz Paszkiewicz przewodnik i prezes PTTK w Lubinie.

Pełna atrakcji Spartakiada Seniorów

W majowe sobotnie popołudnie na terenach sportowo-rekreacyjnych w Gorzycy zorganizowano już po raz trzeci Spartakiadę dla Seniorów. Wzięło w  niej udział około stu osób z całej Gminy Lubin. Trudno się dziwić tak licznej obecności, bowiem tak jak na poprzednich edycjach, na uczestników czekała zdrowa rywalizacja, ale przede wszystkim świetna zabawa, także przy dźwiękach muzyki.

Uroczystego otwarcia Spartakiady dokonał Jan Olejnik radny Gminy Lubin i sołtys Gorzycy. Na uczestników czekało wiele niezwykle atrakcyjnych konkurencji sportowo-zabawowych m.in. rzut beretem, slalom z piłką, konkurs kelnerów, przeciąganie liny, paintball, strzelanie z łuków. Wszyscy chętnie brali udział w zabawie co świadczy o tym, że pracownicy Urzędu Gminy Lubin właściwie zadbali o organizację oraz dobór konkurencji i każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Uczestnicy wszystkich zawodów wykazywali się dużym zaangażowaniem, a co najważniejsze dopisywały przy tym dobre humory.  Sportowe zmagania dostarczyły seniorom wielu wrażeń ruchowych oraz sporą dawkę sportowej adrenaliny. Dodatkowo  wszystkie konkurencje były nagradzane atrakcyjnymi upominkami.

– Ogromnie się cieszę że tego typu imprezy są organizowane w naszej gminie – mówiła Maria Galuba, która aktywnie brała udział w większości konkurencji i jest także przedstawicielką Rady Seniorów Gminy Lubin. – Dało nam to mnóstwo radości i pozytywnej energii do działania.  Życzyłabym sobie seniorce, aby tego typu możliwości aktywnego wypoczynku było jeszcze więcej.

Pełna uznania dla organizatorów tej imprezy plenerowej była także Renata Jędrak sołtys Pieszkowa – Dziękuję za profesjonalne przygotowanie wszystkich konkurencji, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Duża frekwencja oraz  to, że było gwarnie i wesoło dowodzi, że takie imprezy dedykowane naszym seniorom są bardzo potrzebne i fajne.

Oprawę muzyczną podczas całej Spartakiady zagwarantował zespół W&J, który zaprezentował swoje aranżacje znanych i popularnych utworów. Wspólna biesiada i tańce trwały wiele godzin.  W ramach relaksu można było m.in.  poćwiczyć na hula hop, które cieszyło się dużym wzięciem. Impreza przebiegała w przyjacielskiej atmosferze. Dla wszystkich ważna była integracja oraz wspólna zabawa przy muzyce, grillu oraz przepysznym cieście przygotowanym przez uczestników spartakiady.

W czasie imprezy przedstawiciele Rady Seniorów Gminy Lubin przeprowadzili także konsultacje.  Przewodnicząca rady Janina Mucha, zaproponowała wypełnianie ankiet, na których można było zgłaszać propozycje i pomysły na rozwijanie działalności na rzecz seniorów. Osoby, które nie posiadają jeszcze Karty Seniora mogły wypełnić i złożyć stosowne formularze, które uprawniają do korzystania ze zniżek. W Spartakiadzie wzięła udział także przedstawicielka lubińskiej policji. Przedstawiła program  Bezpieczny Senior, który edukuje  i ostrzega m.in. przed oszustami wyłudzającymi pieniądze. Rozdawano także kamizelki i czapeczki odblaskowe.

Spartakiada zorganizowana została przez Gminę Lubin oraz Radę Seniorów Gminy Lubin przy dużej pomocy sołtysa Gorzycy.

 

Seniorzy wyruszają na szklak

Wójt Gminy Lubin oraz Rada Seniorów zapraszają do udziału w wycieczce turystyczno – krajoznawczej, która wieść będzie szlakami podnóża Gór Kaczawskich. Zaproszenie kierowane jest do seniorów zamieszkałych na terenie Gminy Wiejskiej Lubin w wieku 50+. Wyjazd odbędzie się 23 maja a zgłoszenia przyjmowane będą do 10 maja 2019 r.

Wycieczkę rozpocznie wizyta w miejscowości Pławna, podczas której zaplanowano zwiedzanie Zamku Śląskich Legend, Arki Noego, Grodu Rycerskiego oraz  udział w warsztatach kowalstwa artystycznego, ceramiki lub litografii.

Drugim punktem w programie wycieczki jest Siedlęcin, gdzie znajdują się Wieża Książęca z XIV wieku, jeden z najważniejszych zabytków średniowiecza w Polsce oraz wyjątkowe malowidła ścienne z legendą o rycerzu króla Artura sir Lancelocie.

Zwieńczeniem wycieczki będzie Perła Zachodu, malowniczo usytuowane miejsce tuż nad krawędzią stromego urwiska, będącego jednocześnie linią brzegową jeziora Modre.

O udziale w wycieczce decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona.

Wyjazd godz. 8.00 parking (Kaufland Lubin). Planowany powrót do godz. 18.00. Uczestnik wycieczki ponosi koszt w wysokości 45 zł. We własnym zakresie: napoje i posiłki oraz inne bilety wstępu poza programem wycieczki.

Cena wycieczki obejmuje ♦ przejazd autokarem ♦ wstępy do Zamku Śląskich Legend ♦ wejście na wieżę w Siedlęcinie ♦ udział w warsztatach ♦ opiekę pilota.

Wycieczka w części finansowana jest  ze środków Gminy Lubin.

Zapisy i wpłaty w biurze O/PTTK w Lubinie, Rynek 22 (8.00-16.00) do 10 maja 2019 r., tel. 668 837 857, pttkolubin@interia.pl  Wpłaty w biurze O/PTTK, Rynek 22 lub na rachunek bankowy: 29 1090 2082 0000 0005 4600 4201.

 

 

Odbierz swoją Kartę Seniora

Gmina Lubin jest partnerem Programu Ogólnopolska Karta Seniora. Oznacza to, że każdy mieszkaniec Gminy Lubin, który ukończył 60 lat będzie mógł ubiegać się o wydanie takiej karty. Do tej pory wydano 145 takich kart.

Karta ta umożliwia korzystanie ze zniżek w rozmaitych punktach i instytucjach na terenie całego kraju. Przypominamy, że takich punktów jest już ponad 1400, a z każdym dniem ta liczba rośnie. W programie uczestniczy ponad 100 samorządów.

Seniorzy już mogą aplikować o wydanie karty. Stosowne druki można pobrać w pokoju nr 120 I piętro Urzędu Gminy w Lubinie, Ośrodku Kultury Gminy Lubin , także tutaj: Formularz-dla-Seniora

Gdzie skorzystać z karty seniora: https://glosseniora.pl/gdzie-skorzystac-z-karty/

Seniorze! Pamiętaj, że to Ty współtworzysz Program Ogólnopolskiej Karty Seniora – możesz zapraszać przedsiębiorców do oferowania zniżek.  Firmy, które zdecydują się być partnerami Programu OKS stają się rozpoznawalne wśród seniorów, a dodatkowo mogą oferować im dowolne rabaty, zniżki oraz oferty specjalne. Wystarczy, że przedstawiciel firmy wypełni formularz zgłoszeniowy – znajdujący się poniżej:

https://glosseniora.pl/wp-content/uploads/FORMULARZ-OKS-Partner-2018.pdf  i przyniesie do pokoju nr 120 I piętro Urzędu Gminy w Lubinie lub prześle skan zgłoszenia na adres polniak@ug.lubin.pl.

Stowarzyszenie MANKO, jako organizator Ogólnopolskiej Karty Seniora, pomaga firmom partnerskim w promowaniu ich marki poprzez m.in. zamieszczanie reklam w ogólnopolskim magazynie „Głos Seniora” oraz jego lokalnych edycjach, a także umieszcza informacje o oferowanej zniżce na stronie internetowej Głos Seniora.

 

 

Kosmetyki z własnego ogrodu (19 maja 2018 r.)

Jak zrobić olejek z dziurawca, do czego można wykorzystać zioła z przydomowego zielnika, a jaki kosmetyk powstanie z kwiatów, uprawianych w naszym ogródku – tego wszystkiego dowiedziały się uczestniczki warsztatów zielarsko-kosmetycznych, zorganizowanych w „Ogrodzie Freya” w Bukownej.

Spotkanie rozpoczęło się spacerem po pięknym ogrodzie Anny Rawskiej, założonym  w 2002 roku. Obecnie znajduje się tam staw, plac zabaw, miejsce na ognisko, fontanny i liczne pergole, a przede wszystkim ogród pełen jest niezliczonej ilości kwiatów, ziół, krzewów i drzew. Panie wzięły udział w warsztatach zielarsko – kosmetycznych, każda z nich przygotowała dla siebie olejek z kwiatów dziurawca.

Prowadząca warsztaty bardzo ciekawie opowiadała o swojej zielarskiej pasji i o produkcji kosmetyków naturalnych, przybliżając tajniki ich tworzenia oraz podpowiadając, jak  wykorzystywać do tego produkty, które mamy w swoich domach i ogrodach. Warsztaty zakończyły się późnym wieczorem wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

W spotkaniu wzięło ponad 20 mieszkanek Gminy Lubin, a do udziału w nich zaprosili wójt Gminy Lubin oraz Rada Seniorów Gminy Lubin.

(MP)

Fotorelacja z warsztatów w zakładce: GALERIA

 

II Spartakiada Seniorów Gminy Lubin

W sobotnie popołudnie na terenach sportowo-rekreacyjnych w Gorzycy zorganizowano II Spartakiadę dla Seniorów Gminy Lubin. Wszyscy się świetnie bawili przez wiele godzin, bowiem pracownicy referatu oświaty Urzędu Gminy Lubin, zadbali o taką organizację imprezy, aby każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. I zadowolenie uczestników potwierdziło, że tak było! A do tego co niemiara śmiechu!

Bo jak się tu nie śmiać, kiedy męska reprezentacja zespołu folklorystycznego „Lubin” z Krzeczyna Wielkiego w uroczej damskiej sukience i kwietnym wianku śpiewa damskie parte muzyczne. Zresztą przez całą spartakiadę zespół „Lubin” umilał uczestnikom czas, przygotowano kilka  muzycznych prezentacji połączonych z tańcami. Śpiewano także podczas wspólnego biesiadowania, wtedy znane utwory nucili już prawie wszyscy.

Wcześniej uroczystego otwarcia imprezy dokonał Jan Olejnik sołtys Gorzycy i jednocześnie radny Gminy Lubin. W programie spartakiady, jak sama nazwa wskazuje, było wiele sportowych konkurencji i ćwiczeń.  Trenowano sylwetkę i prawidłową postawę, w ćwiczeniach podzielonych  na kilka osobnych bloków. W pierwszym wejściu instruktorka skupiła się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, w przerwach między konkurencjami sportowymi prowadzone były jeszcze zajęcia ujędrniające pośladki oraz rozciągające i rozluźniające. Nagrody dla uczestników tych zajęć stanowiły wejściówki do lubińskich siłowni.

W ramach relaksu można było również skorzystać z warsztatów, które organizowane były pod nazwą „ Od owieczki do niteczki”. Podczas tych zajęć każdy mógł własnoręcznie wykonać w wełny owczej drobne upominki, takie jak laleczki, breloczki i inne bibeloty. Uczestnicy zabrali je ze sobą jako pamiątkę z imprezy. Podziwiano także wyroby takie jak swetry, czapki, szale, które wykonała instruktor warsztatów oraz  słuchano opowieści o tradycjach i zwyczajach tkackich.

Jednakże zwyczajowo największe emocje wzbudzały konkurencje sportowo-zabawowe. Przygotowano ich pięć, w tym rozbijanie piramidy z puszek, rzut wałkiem i kaloszem do celu, jazdę Formułą 1, którą była taczka oraz narty zespolone, które wymagały wyjątkowej koordynacji ruchu członków zespołu. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich konkurencji.

Impreza przebiegała w przyjacielskiej atmosferze, w której liczyła  się przede wszystkim integracja oraz wspólna zabawa przy muzyce biesiadnej, grillu oraz pysznym cieście przygotowanym przez Panie z Gorzycy.

(AP, SR)

Konkurencja rozbijania piramidy z puszek, wzięły w niej udział 24 osoby, pierwsze trzy miejsca zajęli:

 1. Mucha Janina
 2. Starzyk Edward
 3. Wenke Waldemar

Konkurencja „Rzut wałkiem do celu” ,wystartowało w niej 13 pań, pierwsze miejsca zajęły:

 1. Rogalska Inna
 2. Starzyk Eugenia
 3. Stec Jolanta

W tej konkurencji oprócz standardowych upominków ufundowanych przez Gminę Lubin, specjalną nagrodę w postaci wałka ufundował i wręczył dla zwyciężczyni sołtys Gorzycy Jan Olejnik.

W konkurencji „Rzut kaloszem do celu”, wystartowało 9 panów – pierwsze  miejsca zajęli:

 1. Starzyk Edward
 2. Zabawa Józef
 3. Tadla Jerzy

W konkurencji „Formuła 1”, czyli wyścigu par na taczkach, startowało 7 zespołów, na czele uplasowały się pary:

 1. Lenik Stanisław/Ratajczak Antonina
 2. Olejnik Jan/Senków Anna
 3. Jaszczyszyn Andrzej/Gorczakowski Grzegorz

W konkurencji „Bieg na nartach zespolonych” Puchar Wójta Gminy Lubin wygrała drużyna z Krzeczyna Wielkiego w składzie: Kumor Danuta, Lenik Grażyna, Berlich Maria, Nowosiadło Tomasz.

 

Fotorelacja ze spartakiady w zakładce: GALERIA

Wiosenna wycieczka seniorów (10 maja 2018 r.)

Dopisała pogoda, humory a co najważniejsze wycieczka była pełna niespodzianek i atrakcji. Seniorzy z Gminy Lubin, dzięki wsparciu samorządu zwiedzili w połowie maja okolice Chełmska Śląskiego. To była pierwsza  wycieczka w tym roku, ale seniorzy zapowiadają, że na pewno nie ostatnia. Planowane są także zorganizowane wyjazdy po terenach Gminy Lubin.

Sto kilometrów od Lubina, w okolicach Lubawki, jest wieś Chełmsko Śląskie, która słynie XVII wiecznych drewnianych Domów Tkaczy i tam właśnie wybrali się nasi seniorzy. Zwiedzili domy „Dwunastu Apostołów” i „Siedmiu Braci”. To jedyna tego typu atrakcja w Europie. W jednym z domów działa dziś sala muzealna, która jest zrekonstruowanym wnętrzem z oryginalnym warsztatem tkackim. Uczestnicy wycieczki mieli okazję wziąć udział w warsztatach tkackich i tym samym poznali wszystkie etapy produkcji tkanin lnianych.

W Kochanowie natomiast oglądali stół sądowy – relikt średniowiecznego prawa, który jest unikatem w skali nie tylko dolnośląskiej i polskiej, ale także europejskiej. Tego typu stoły były wykorzystywane w średniowieczu przez sądy wiejskie i kościelne. Sprawy sądowe toczyły się wówczas pod gołym niebem i zwykle kończyły się ciężkimi wyrokami. Podobny obiekt  jest też w okolicach Strzelina, niestety nie zachowały się jego siedziska.

Kolejnym przystankiem były  grupy skalne zwane Czartowskimi Skałami w Zaworach.  Są one zbudowane z triasowych piaskowców szarogłazowych , nakrytych górnokredowymi piaskowcami.

Wycieczka trwała wiele godzin, wzięło w niej udział 46 osób. Czas przejazdu autokarem  umilały uczestnikom opowieści Eugeniusza Paszkiewicza przewodnika i prezesa  PTTK w Lubinie.

Fotorelacja z wycieczki w zakładce: GALERIA

 

Seniorzy znów wyruszają na szlak

Kotlina Krzeszowska i Góry Stołowe – to cele kolejnej wyprawy seniorów z Gminy Lubin. Wycieczka odbędzie się 10 maja 2018 r.

Jeden z dwóch głównych punktów wycieczki  stanowi Chełmsko Śląskie. To  wieś niedaleko Lubawki, która słynie XVII wiecznych drewnianych Domów Tkaczy: „Dwunastu Apostołów” i „Siedmiu Braci” . To jedyna taka atrakcja w Europie.

W tym miejscu seniorzy wezmą udział w warsztatach tkackich, dzięki którym będą mieli okazję poznać etapy produkcji tkanin lnianych.

W drugiej części wycieczki zaplanowana została wizyta w Rezerwacie Przyrody „Głazy Krasnoludków”, podczas której jej uczestnicy będą mieli okazję spacerować po malowniczych, porozrzucanych wśród boru świerkowego skałkach powstałych w wyniku długotrwałej erozji.

Wycieczka finansowana jest w części ze środków Gminy Lubin. Uczestnicy ponoszą koszty udziału w warsztatach tkackich w Chełmsku Śląskim w kwocie 20 zł, obiadu i innych biletów wstępu.

Zapisy i wpłaty w biurze O/PTTK w Lubinie, Rynek 22 (8.00-16.00)do 27 kwietnia 2018.

Tel. 668 837 857, pttkolubin@interia.pl Wpłaty w biurze O/PTTK, Rynek 22 lub na rachunek bankowy:29 1090 2082 0000 0005 4600 4201.

(MG/MP)

 

15.03.2018 – obradowała Rada Seniorów Gminy Lubin

Podsumowanie roku 2017 i plany na rok bieżący zdominowały ostatnie posiedzenie Rady Seniorów Gminy Lubin. Plany są ambitne i ciekawe:  zwiedzanie zespołu drewnianych domów w Chłemsku Śląskim, udział w Gminnym Rajdzie Rowerowym, spotkanie w ogrodzie FREYA w Bukownej – to tylko niektóre z nich.

W ubiegłym roku seniorzy Gminy Lubin uczestniczyli m.in. w dwóch wycieczkach, pierwsza wiodła szlakami Krainy Wygasłych Wulkanów, a podczas drugiej wyprawy seniorzy zgłębiali walory kulturowe Kotliny Jeleniogórskiej i Karkonoszy. Wyjątkowe spotkanie odbyło się w „Ogrodzie Freya” w Bukownej, gdzie oprócz zajęć integracyjnych seniorzy uczestniczyli w warsztatach tkackich.

Niezwykle interesująco zapowiada się rok bieżący. Na początek maja zaplanowano wyjazd do Chełmska Śląskiego. W programie wycieczki znajdzie się m.in. zwiedzanie zespołu drewnianych domów: „Dwunastu Apostołów” i „Siedmiu Braci” połączone z warsztatami tkackimi.

19 maja w Gorzycy odbyć się ma Spartakiada dla Seniorów Gminy Lubin, a 27 czerwca spotkanie integracyjne w „Ogrodzie Freya” w Bukownej połączone z warsztatami zielarsko – kosmetycznymi.

Na 20 października 2018 r. w Osieku zaplanowano Biesiadę Niepodległościową połączoną z Dniem Seniora.  

Rada Seniorów w planie działania na 2018 roku ujęła także udział w Gminnym Rajdzie Rowerowym, Nocy Świętojańskiej w Bukownej oraz w wizytach studyjnych organizowanych przez Legnicko – Głogowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

W projekcie działań na 2018 rok uwzględniono także:

– obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości,

– obchody 100-lecia uzyskania praw wyborczych przez Polki,

– koncert zapomnianych piosenek z lat 20-30-tych XX wieku w wykonaniu zespołów z naszej gminy,

– wyłonienie liderów działających lokalnie na rzecz osób starszych i aktywizowanie osób starszych do działań,

– promowanie aktywnego starzenia się,

– organizacja otwartych spotkań z seniorami,

– konieczność stworzenia systemu trwałego wsparcia osób starszych,                               

– szkolenia seniorów np.: gry terenowo – edukacyjne, komunikacja w grupie itp.

– informowanie o działaniach i inicjatywach Rady Seniorów,

– wspieranie aktywności społecznej i wolontariatu osób starszych,

– stworzenie warunków i okazji do świadczenia wolontariatu przez seniorów na rzecz innych grup społecznych,

– działania edukacyjne służące przeciwdziałaniu dyskryminacji osób starszych i zmiana negatywnych stereotypów,

– zorganizowanie gminnej biesiady dla seniorów,

– zawody i turnieje np.: na kręgielni,

– animacja środowiska osób starszych, angażowanie osób w proces decydowania, tworzenia i realizowania na każdym etapie.

Następnego posiedzenie Rady Seniorów Gminy Lubin odbędzie się 24 maja 2018 roku o godz. 10.00.

(MP/MG)

Informacje urzędowe

Obwieszczenie Wójta Gminy Lubin

zawiadamiające o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wniosku o wydanie decyzji o […]
Czytaj więcej…

Zobacz więcej

Nasi partnerzy