Wyborcy zdecydowali, że dotychczasowy wójt Tadeusz Kielan, będzie stał na czele gminnego samorządu przez kolejne pięć lat. Wójt zdobył 67,54% poparcia wśród głosujących. Większość w radzie także uzyskali kandydaci startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Tadeusza Kielana, zdobywając 10 z 15 mandatów w radzie gminy.

Na Tadeusza Kielana zagłosowało dokładnie 4 959 osób. Analizując wyniki 18 obwodowych komisji wyborczych okazuje się, że największe, ponad 80%  poparcie, dotychczasowy wójt uzyskał w trzech okręgach: Zimnej Wodzie, Goli i Czerńcu. Najmniejsze natomiast w Chróstniku – 39,18% , skąd wywodził się jego kontrkandydat. Warto jednak dodać, że we wszystkich pozostałych okręgach  poparcie dla Tadeusza Kielana wyniosło ponad 50%, dając ogólną średnią 67,54%.

Bardzo podobnie wyglądają wyniki wyborów do Rady Gminy Lubin. Kandydaci KWW Tadeusz Kielan zdobyli 66, 67% poparcia, czyli 2 999 głosów, co przełożyło się na 10 mandatów, spośród 14 osób kandydujących z tego komitetu.

Radnymi gminy Lubin kolejnej kadencji zostali: Andrzej Olek, Sylwia Pęczkowicz-Kuduk, Marcin Nyklewicz, Renata Jędrak, Mariusz Toporowski, Wojciech Ziętek, Kacper Snowyda, Lucyna Kopcza, Jerzy Tadla, Beata Pisarska, Krzysztof Kandut, Łukasz Kurowski, Tomasz Fuczek, Norbert Grabowski i Łukasz Szymański.

Frekwencja w gminie Lubin wyniosła 56%, co oznacza, że z urn wyjęto  6 762 ważnych kart do głosowania. Uprawnionych do oddania głosu było dokładnie 12 075 osób.