Logo GOPSOd 1 lipca można składać elektroniczne wnioski w sprawie przyznania 300 złotych na wyprawkę szkolną. Od sierpnia przyjmowane będą także wnioski w formie papierowej. Do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło już 600 wniosków.

300 PLUS to świadczenie w ramach rządowego programu Dobry Start. Jest to wypłacane raz w roku wsparcie dla rodzin na zakup wyprawki szkolnej w wysokości 300 zł na każde dziecko rozpoczynające nowy rok szkolny , bez względu na dochód.
Od 1 lipca można złożyć wniosek przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną, od 1 sierpnia w formie papierowej w GOPS. Wnioski można składać 30 listopada.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni do GOPS-u wpłynęło 600 wniosków do świadczenia Dobry Start. Do 14 lipca rozpatrzono ich 337 przyznając w sumie już 476 świadczeń. Jeden wniosek może bowiem dotyczyć więcej niż jednego dziecka w wieku szkolnym.

W ubiegłym roku, z tej formy wsparcia skorzystało 2383 dzieci z Gminy Lubin.
(SR)